Vineri, 16 iunie, pentru mai multe comunne din judeţul Argeş au fost emise atenţionări de fenomene meteorologice periculoase (cod galben), cu averse, descărcări electrice şi intensificări ale vântului.
Citeşte şi: Circulaţia agresivă, amendată la Piteşti. Cu motorul, pe drum, cu o singură roată!
Şi la Piteşti, după ora 21, a fost o „rupere de nori”, care, din fericire, nu s-a lăsat cu urmări grave.
Pe parcursul nopții, pompierii argeşeni au intervenit pentru asigurarea măsurilor specifice de prevenire ale incendiilor în cazul unor cabluri de energie electrică din orașul Ștefănești, la nivelul cărora se produceau scântei.
De asemenea, ei au mai fost solicitați să intervină în comuna Valea Iașului pentru deblocarea unui drum, după ce un copac a căzut, blocând un sens de circulație, potrivit unui comunicat al ISU Argeş.
Foto: Presa SM
0 Comentarii