Web Analytics
scris luni, 10.10.2022

Tudor Pendiuc, despre ”Toamna piteșteană”: ”E un alt concept acum. Aerisit”

Tudor Pendiuc, fost primar al Piteștiului, nu a fost invitat oficial la târgul de toamnă deschis în Piața ”Vasile Milea”. Dar asta nu l-a împiedicat să-l viziteze, ba chiar să vorbească despre manifestarea pe care și el o pregătea cu ani în urmă.

Citește și: “Toamna Piteșteană” se prelungește

Este o organizare bună. Sincer. Comercianții sunt protejați, inclusiv de soarele generos. Și un alt lucru bun este că evenimentul a fost prelungit.

Cât privește partea de street food din Piața Primăriei, da, acum e altfel. Eu puneam târg, cu grătare, cu surse de alimentație pentru participanți. E un alt concept acum. Aerisit” – ne-a spus Tudor Pendiuc.

Distribuie!

1 Comentariu

  1. // Tudor Pendiuc, despre ”Toamna piteșteană”: ”E un alt concept acum. Aerisit” //.
    O ghilimea … pe bune : ” Gura pacatosului … adevar graieste !”

    Răspuns

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...