Web Analytics
scris joi, 14.11.2013

Tribunalul Argeș are poartă de detecție de metale doar la etaj, nu și la parter

Inaugurat în urmă cu aproape doi ani, Tribunalul Argeș este la ora actuală una dintre cele mai reprezentative clădiri de instituții publice din Pitești. Însă, cu toate dotările și echipamentele de ultimă generație pe care le are, Tribunalul are totuși o scăpare, și una deloc minoră, mai ales că vorbim aici de sistemul de securitate. Mai precis, la intrarea principală (din stradă) de la etajul 1 al Tribunalului a fost montată o poartă de detecție de metale. Un accesoriu fără îndoială extrem de util pentru siguranța celor care participă la diferite procese. Numai că – surpriză!- la cealaltă intrare laterală, pe unde poți ajunge fără probleme de la parter, nu este montată nicio altă poartă de detecție, singurele măsuri de supraveghere fiind videocamerele și ofițerul de serviciu de la parter. Altfel spus, dacă o persoană rău intenționată vrea să intre cu o armă albă ori de foc în Tribunal, o poate face fără niciun impediment. Ceea ce înseamnă că poarta de detecție de metale este până la urmă complet… inutilă. Și plătită aiurea din bani publici… (ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...