În această după-amiază, trei tiruri au fost implicate într-un accident rutier pe DN 7, drumul ce leagă Pitești de Râmnicu- Vâlcea, în localitatea Cotmeana. Din primele constatări, accidentul s-ar fi produs din vina unuia dintre șoferi, care ar fi pătruns pe contrasens. Dintre cele trei tiruri care s-au ciocnit, doua sunt încărcate, unul cu materiale textile, iar celălalt cu ambalaje din plastic. Șoferii autocamioanelor sunt răniți ușor. Doi dintre ei sunt de cetățenie turcă, al treilea este român. Se circulă alternativ în zona producerii accidentului.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii