Trei medalii de bronz au obținut luptătorii de la CSM Pitești la Campionatul național

de | 3.10.2022 16:28 | Actualitate, Home, Sport

Week-end-ul trecut a avut loc la Tg. Mureș Campionatul Național de Lupte dedicat juniorilor. Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut trei medalii de bronz. Locul III a fost așadar ocupat de Robert Duțu, la categoria 55 kg, Andrei Burcioiu, la categoria 63 kg și Andrei Popescu, la categoria 77 kg.

La această competiție au fost prezenți peste 250 de sportivi înscriși de la 30 de cluburi din întreaga țară. Sportivii piteșteni sunt antrenați de Miron Cătălin, Croitor Ovidiu și Pavelescu Vasile. Luptătorii de la CSM se pregătesc acum pentru următoarele campionate naționale de Under 23, Seniori și Cadeți. De subliniat este faptul că la Cadeți campionatul național va fi organizat la Pitești.