Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 7, kilometrul 150, localitatea Morărești, județul Argeș, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un autocamion și o autoutilitară. În urma impactului au rezultat 3 victime, evaluate medical. Circulația rutieră este blocată pe ambele sensuri de mers, valorile de trafic fiind ridicate pe direcția Pitești – Râmnicu Vâlcea.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/12/b630b555-c8ed-4f24-89b2-8dd0a19d2091.jpeg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/12/56cacc49-f10e-41b0-9ffd-24dfb5ab63fb.jpeg)
Citește și: 15 copii aflați în tabără au ajuns la spital după ce li s-a făcut rău
Potrivit polițiștilor, din primele date, 3 persoane ar fi suferit leziuni.
“Polițiștii Serviciului Rutier Argeș sunt la fața locului, pentru efectuarea cercetării locului faptei și degajarea cât mai rapidă a părții carosabile și reluarea traficului rutier”, transmite IPJ Argeș.
0 Comentarii