Decembrie este luna cadourilor şi angajatorii pregătesc pachetele de beneficii pentru salariaţi. Doar că pandemia de Covid-19 a schimbat priorităţile: serviciile de masaj, abonamentele la sală şi petrecerile de Crăciun aproape că au dispărut. În top sunt acum cardurile cadou, pensiile facultative Pilon 3 şi cardurile culturale.
CITEȘTE ȘI: Consiliul Superior al Magistraturii își alege astăzi noua conducere
Decembrie este luna în care patronii trag linie şi răsplătesc eforturile angajaţilor. Pachetele de beneficii s-au adaptat vremurilor. Ca să îşi fidelizeze angajaţii, dar să nu aibă nici ei de pierdut, majoritatea angajatorilor oferă salariaţilor beneficii pe care le pot deduce.
Un angajator poate acorda beneficii de aproape 2.400 de lei net pe lună fiecărui salariat.
0 Comentarii