scris marți, 24.01.2023

Toni Petrea, după meciul cu FC Argeş: „Am crezut că s-a terminat luna cadourilor”

FC Argeş a remizat ieri în deplasare (1-1) cu echipa Chindia Târgovişte, după un joc slab mai ales în prima repriză al alb-violeţilor. După meci, antrenorul principal al târgoviștenilor, Toni Petrea, s-a declarat supărat din cauza rezultatului, spunând că jucătorii săi au făcut cadouri adversarilor.

Citeşte şi: Au avut noroc și au plecat neînvinși de la Ploiești: Chindia Târgoviște – FC Argeș 1-1

Normal să fim supărați, după un meci pe care l-am controlat total. O primă repriză în care, dacă aveam 2-0 sau 3-0, nu cred că s-ar fi supărat nimeni. Am crezut că s-a terminat luna cadourilor, dar în repriza a doua, am mai făcut un cadou adversarilor, ca și cu Craiova” – a spus Petrea, citat de playsport.ro.