Aşa cum bine se ştie, Claudiu Niculescu, antrenorul principal al celor de la CS Mioveni a fost curtat şi ofertat de Dinamo Bucureşti în ultima perioadă de timp. Dacă până la urmă Clau-gol a decis să rămână pe banca Mioveniului, de curând pe fir a intrat o nouă echipă. Este vorba de Petrolul Ploieşti, care deşi are probleme financiare grave se interesează tot mai insistent de serviciile fostului atacant al lui Dinamo. În acest context l-am întrebat pe Constantin Stancu, preşedintele executiv al CS Mioveni care este adevărul în privinţa plecării lui Niculescu. Ei bine, şeful grupării galben-verde ne-a declarat că „Niculescu are contract cu noi până în 2016. Are într-adevăr şi alte oferte de la alte cluburi ca orice antrenor din România, dar vă pot spune că din discuţiile avute cu el a reieşit că vrea să continue la noi. Rămâne însă de văzut ce va face în viitor. Din punctul nostru de vedere ne dorim ca Niculescu să-şi onoreze contractul şi să facă treabă bună la Mioveni aşa cum a făcut în turul campionatului”. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii