Mişcare şoc, la prima vedere, a comisarul şef adjunct al Gărzii Financiare, Adrian Ţărlescu, care şi-a depus demisia din funcţie cu jumătate de oră înainte de a intra în examen pentru testarea profesională. Gestul său nu a fost motivat nici de frica de examen ori slaba pregătire, nici de dorinţa de a-şi ajuta vreun coleg care altfel ar fi rămas fără serviciu, aşa cum s-a acreditat până acum. Adevărata motivaţie este umbra de incompatibilitate care plana asupra sa în condiţiile în care soţia lui Ţărlescu deţine o firmă de transport, societate în care va lucra, de altfel şi fostul comisar şef adjunct după predarea funcţiei. (ELECTRO-CUTARE)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii