Pentru al nouălea an consecutiv, municipiul Câmpulung găzduieşte Tabăra de Matematică organizată de Clubul Lions şi la care participă zeci de elevi din întreaga ţară. Testele şi activităţile recreative se desfăşoară în cursul acestei săptămâni, vineri urmând să aibă loc festivitatea de premiere a celor mai buni matematicieni. Coordonatorul manifestării este musceleanul Ion Cicu (foto), profesor la o şcoală din Bucureşti, autor de manuale şcolare şi softuri educaţionale. Luna viitoare va avea loc a şaptea ediţie a altei tabere de Matematică, cea organizată de „Gazeta Matematică” şi „Viitoriolimpici.ro”. Gazdă pentru sute de elevi va fi tot municipiul Câmpulung. C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii