Chiar dacă la nivelul învăţământului preuniversitar din Argeş s-a luat decizia ca marţi şi miercuri, 10, respectiv 11 ianuarie, şcolile să fie închise din cauza vremii nefavorabile, măsura nu se aplică şi la nivelul cursurilor universitare. Conducerea UPIT a emis un comunicat de presă în care se precizează: „Conducerea Universității din Pitești informează că activitățile didactice și de cercetare se defășoară conform structurii anului universitar 2016-2017. În toate spațiile de învățământ sunt condiții optime pentru desfășurarea activităților specifice. De asemenea, drumurile de acces la clădirile universității sunt practicabile”.
A.C.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii