Web Analytics
scris joi, 17.10.2019

Sportivii de la Aleph Kickboxing Piteşti, medalii la Internaţional Open Ashihara Karate&Kickboxing Braşov

Sportivii de la Aleph Kickboxing Pitești au obținut rezultate foarte bune de curând la Internațional Open Ashihara Karate&Kickboxing de la Brașov. Astfel că elevii pregătiți de Marius Cocean, managerul clubului sportiv Aleph Kickboxing Pitești au obținut 10 medalii la această competiție. ”Felicit pe această cale pe bunul meu prieten, Shihan Dai Nicu Dascălu pentru organizarea acestei competiții și îi mulțumesc pentru că a avut plăcerea să ne invite să participăm. Sunt foarte mulțumit de modul cum au abordat sportivii noștri această întrecere sportivă, iar în urma unui total de 18 meciuri disputate rezultatele sportivilor noștri au fost foarte bune. La Ashihara, Eriko Nițu a obținut argintul, Sabin Ștefănoiu, bronzul și Monica Bălășoiu, argintul. La K1, Eriko Nițu a obținut aurul, Flavius Baibarac, argintul, Ștefan Baibarac, argintul, Valentin Grigore, aurul, Alexandru Salop, aurul, Sabin Ștefănoiu, aurul și Monica Bălășoiu, argintul. Vă mulțumim pentru toate mesajele de încurajare”, a spus Marius Cocean, managerul clubului sportiv Aleph Kickboxing Pitești.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...