Sportivii de la Aleph Kickboxing au făcut spectacol la Cupa Campionilor

de | 15.11.2018 13:00 | Sport

Pe 10 noiembrie, la Tg. Jiu s-a desfășurat Competiția Cupa Campionilor Kickboxing Wako, pe reguli de K1, Kick Light și Light contact. Piteștiul a fost reprezentat de sportivi legitimați la Aleph Kickboxing, sub îndrumarea lui Marius Cocean. Pe podium, la diferite categorii de greutate și vârstă, au urcat la K1 Andrei Minoiu, care a obținut locul 1 și a devenit campionul categoriei 71 kg, și Cristian Mușat, cel care a devenit campionul categoriei 67 kg. La Kick Light, Leonard Dospina a devenit campion la categoria 37 kg și Gabriel Cioricianu, campion la categoria 28 kg. De asemenea, mai menționăm pe Andrei Grigore, cel care a obținut medalia de bronz. Nu în ultimul rând, la Light contact, Leonard Dospina a devenit campionul categoriei 37 kg.
Următoarele două săptămâni vor ține sportivii clubului Aleph conectați la mai multe competiții, și anume Campionatul european de Kickboxing care se va desfășura în Maribor, în perioada 17-24 noiembrie, la care România și Piteștiul vor fi reprezentate de Marius Cocean la categoria 74 kg și Andrei Minoiu la categoria 71 kg. De asemenea, în perioada 23-25 noiembrie, la Târgoviște, în cadrul competiției Cupa Mondială Judgement Day, Aleph Kickboxing Pitești se va prezenta cu 7 sportivi.