Web Analytics
scris miercuri, 22.02.2023

Spitalul Câmpulung are manager interimar! Lasconi l-a demis pe Nicolaie Alexe

Primărița Câmpulungului, Elena Lasconi, l-a demis din funcție, miercuri, 22 februarie, pe managerul Spitalului Municipal, Nicolaie Alexe. Astfel a fost acceptat de edil un raport întocmit de Consiliul de Administrație al unității medicale, conform căruia managerul a comis mai multe nereguli în derularea activității.

Citește și: Încep săpăturile la fundația Ambulatoriului de specialitate de la Spitalul Județean Argeș. Clădirea va avea două etaje

Managerul a încălcat în mod repetat legea și contractul de management. Nicolaie Alexe a avut un comportament abuziv în relațiile cu personalul Spitalului”, a declarat Lasconi.

Până la organizarea unui nou concurs pentru funcția de conducere, interimatul ca manager va fi asigurat de juristul Petrina Florea (foto).

Nicolaie Alexe a declarat, la rândul său, că va organiza o conferință de presă pentru a-și exprima punctul de vedere.

Cătălin I. Butoiu

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...