Web Analytics
scris miercuri, 08.03.2023

Simfonia Lalelelor, la începutul lunii mai, în Parcul Lunca Argeșului

Simfonia Lalelelor din acest an se va desfășura între 5-7 mai.

Evenimentul emblematic al Piteștiului a ajuns la cea de-a 46-a ediție și va fi organizat în mijlocul naturii, în Parcul Lunca Argeșului, dar și în zona centrală a orașului.

Primăria Pitești transmite că schimbarea perioadei tradiționale a festivalului florilor a fost decisă având în vedere atât sărbătorile religioase ale primăverii, cât și posibilitatea de a ne bucura, la începutul lui Florar, de Lunca Argeșului, parcul care oferă un cadru optim expozițiilor și spectacolelor în aer liber.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...