La Centrul Cultural Mioveni a avut loc cea de-a XV-a ediție a sesiunii științifice „PRODUCTICA”, sâmbătă, 13 mai. Manifestarea a fost organizată de Academia Oamenilor de Știință din România, Universitatea Politehnică din București, Autoritatea Națională pentru Calificări (ANC), Institutul de Cercetare-Incertrans S.A., în parteneriat cu Primăria orașului Mioveni.
Subiectele abordate în cadrul acestei sesiuni s-au referit la tehnici inovatoare pentru structura reţelelor de transport, mediu, cercetări inovatoare în domeniul materialelor de sinteză eco-eficiente utilizate pentru infrastructuri rutiere, produse folosite în construcţii conform reglementărilor actuale.
M.S.
Citește și Și comuna Bogați a marcat Ziua Națională a Portului Popular de la Mioveni
0 Comentarii