Serviciul Rutier Argeș a solicitat CNADNR, respectiv direcției Regionale de Drumuri și Poduri București analizarea oportunității de majorare a regimului legal de viteză pe DN 73, între km. 7 și km 11. În scopul reducerii timpului de parcurgere a traseelor aferente drumurilor naționale care sunt reabilitate se sugerează instalarea semnalizării rutiere verticale prin care se majorează viteza de deplasare a vehiculelor pe sectorul de drum menționat, fiind necesară totuși evitarea unui regim superior de viteză în zona trecerilor pentru pietoni. Se va putea trece astfel, de la viteza admisă acum de 50km/h la 70km/h, dar numai în urma aprobării comisiei tehnice de siguranță a circulației. A.C.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii