După Ilie Dobre, cel care a participat la revederea de 45 de ani de la finalizarea cursurilor la Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” Câmpulung, la finalul săptămânii trecute a venit rândul unui alt liceu muscelean să-şi prezinte personalităţile. S-au întâlnit cei care au terminat clasa a XII-a în urmă cu 35 de ani la Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, fostul Liceu Chimic, iar printre ei s-au aflat senatorul Adrian Ţuţuianu şi directorul Colegiului Tehnic Câmpulung, Adriana Nedelcu. Revederea s-a ţinut la Târgovişte, fiind organizată de Ţuţuianu, cel care este născut în comuna Malu cu Flori, fostă localitate a judeţului Muscel, acum aparţinând de Dâmboviţa.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii