Puține zile lucrătoare au trecut din acest an, dar au fost suficiente pentru ca Judecătoria Câmpulung să primească zeci de cereri de încuviințare a executării silite a debitorilor. Restanţele la creditele bancare sau la facturile la utilităţi se acumulează din ce în ce mai des și mai mult, iar datornicii ajung la dispoziția executorilor, după ce instanța de judecată aprobă executarea silită. Încă de anul trecut a crescut numărul cererilor de acest fel, din ce în ce fiind mai numeroase și solicitările creditorilor de aprobare a cererilor de valoare redusă, cu deosebire în cazurile de neplată a serviciilor prestate de Edilul CGA și CEZ Vânzare.
C.I.B.
Citește și După Sfântul Ion, se plătesc dările la Câmpulung
0 Comentarii