Președintele României, domnul Klaus Iohannis, a semnat luna trecută decretul privind eliberarea din funcţia de procuror în cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Piteşti a doamnei Marieta-Nicoleta Dragomir, aceasta urmând a ieși la pensie începând cu 1 septembrie. Născută în 1958, la Aninoasa, Marieta Dragomir a fost un foarte apreciat procuror timp de peste 22 de ani și timp de câțiva ani a fost procuror șef secție Urmăriri Penale în cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Pitești.
Denis Grigorescu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii