Realizarea unei grădinițe cu program prelungit la Topoloveni este un proiect început cu câțiva ani în urmă. Obiectivul a beneficiat de finanțare în perioada 2006-2011, lucrarea având în prezent un stadiu fizic de aproximativ 40%, în conservare. În acest an, proiectul a fost inclus în Programul Național de Dezvoltare Locală, conform OUG 28/2013, pentru finanțarea lucrărilor rămase de executat.
Astfel, în primăvara acestui an s-a realizat acoperișul, iar în aceste zile încep lucrările pentru ce a mai rămas de executat. Noua grădiniță va avea o ofertă diversificată de servicii: program normal și prelungit, integrarea copiilor cu nevoi speciale, dezvoltarea unor programe comunitare și proiecte educaționale. A.V.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii