Primăria comunei Bradu a înțeles că dezvoltarea sustenabilă nu poate fi făcută decât pe principii corecte de planificare strategică și invesții în educație alături de agenții economici, contribuind astfel la dezvoltarea acestora.
În data de 24 octombrie 2019, Primăria Bradu a organizat un eveniment cu tema ”Școala Profesională în Sistem Dual – alternativă de excelență pentru rezolvarea crizei forței de muncă și dezvoltarea economică a comunei Bradu, județul Argeș”, în parteneriat cu ”Școala Fără Șomeri și Liceul Ecologic Pitești”. ”S-a discutat cu agenții economici, explicând implementarea corectă a Școlii Profesionale în Sistem Dual, Școala Fără Șomeri, un pas important fiind și faptul că zona Oarja, Bradu, Pitești, Mioveni concentrează aproape toți furnizorii industriei orizontale a constructorului de mașini Dacia-Renault de la Mioveni, dar și pentru Ford România de la Craiova”, a spus Dan Stroe (foto), primarul comunei Bradu.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii