Sute de copii s-au întâlnit cu salvatorii montani de la Salvamont Argeș în cadrul programului ”Școala altfel”. Au fost peste 40 de solicitări de la școli și grădinițe din întregul județ, iar cei mici fie au primit vizita salvamontiștilor, fie au mers chiar la sediile din județ ale Salvamont Argeș.
Citește și Stoenești: Societate cu activitate în domeniul silvic, sancționată
Au făcut cunoștință cu eroii patrupezi – câinii de avalanșă special pregătiți de Salvamont Argeș, au făcut mici ascensiuni, au aflat mai multe despre activitatea salvatorilor montani și despre echipamentul special pe care aceștia îl folosesc.
0 Comentarii