Scarlatache, CS Mioveni: „Suntem în situația asta foarte grea, dar nu putem să ne pierdem speranța”

de | 1.11.2022 15:39 | Actualitate, Home, Sport

Întrebat despre ultimele două partide ale CS Mioveni, egalul cu Botoșani, scor 0-0 și înfrângerea cu Hermannstadt, scor 0-2, dar și despre următoarele două confruntări, cele cu Farul și CFR, căpitanul celor de la CS Mioveni ne-a declarat: „Consider că în meciul cu Botoșani am jucat bine și meritam să câștigăm, plus că am avut un om în plus vreo 25 de minute, dar nu a fost să fie, nu a intrat mingea în poartă. Am avut ocazii foarte mari, dar asta este… În schimb, în meciul cu Hermannstadt, la cum a arătat repriza a doua meritam să pierdem, adică rezultatul este corect. Dar, până la pauză, consider că a fost un meci echilibrat… După pauză nu știu ce s-a întâmplat… și eu am greșit, iar apoi s-au luat două goluri așa cum s-au luat și cred că până la urmă este un rezultat corect. Urmează meciurile cu Farul și CFR și cred că atunci când joci cu echipe mai bune ca tine, te mobilizezi, vrei să demonstrezi, atunci arăți ambiție mai mare. Cred că putem scoate ceva puncte din aceste două meciuri, plus că acasă vom juca cu CFR-ul. Se poate întâmpla orice la orice meci. Ați văzut că și FCSB a pierdut la Universitatea Cluj, orice este posibil. Sigur că noi suntem în situația asta foarte grea, dar nu putem să ne pierdem speranța și încrederea pentru asta ne-a mai rămas. Ceea ce ne trebuie acum este să marcăm pentru că în ultimele meciuri echipa a jucat bine, dar nu am dat gol. Ne lipsește cumva golul și cred că am putea ieși din această pasă proastă. Nu am mai marcat de foarte mult timp, de la meciul cu Voluntari. Trebuie cumva să marcăm noi primii pentru că altfel joci când ai 1-0. Dacă pleci de la 0-1 este greu să reziști și chiar să câștigi”.