SC VI-FI SRL, cu sediul în mun. Pitești, str. Frații Turnavitu, nr. 7, județ Argeș, titular al proiectului „Construire hale P (înalt) + 1 E (partial), insiruite, împrejmuire teren și signalistică’’ , anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Argeș, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul: „Construire hale P (înalt) + 1 E (parțial), înșiruite, împrejmuire teren și signalistică’’ propus a fi amplasat în comuna Albota, sat Albota, tarla 88, parcela 802, județ Argeș.
Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Argeș, Pitești, str. Egalității, nr. 50A, jud. Argeș, în zilele de luni – vineri, între orele 10.00 – 13.00, precum și la următoarea adresă de internet http:/apmag.anpm.ro
Publicul interesat poate înainta comentarii / observații la proiectul deciziei de încadrare la sediul APM Argeș, în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a APM Argeș.
DIRECTOR GENERAL, Voinea Corbescu Virginia
Citește și Fermierii pot solicita sprijin pentru achiziția de utilaje agricole. AFIR a publicat ghidul
0 Comentarii