Naţionala României joacă, duminică, de la ora 21.45, împotriva Andorrei, în grupa I a preliminariilor Euro-2024. La meciul de pe Arena Naţională pot asista doar copii, conform deciziei UEFA. Decizia este urmare a incidentelor de la meciul România – Kosovo, scor 2-0, disputat la 12 septembrie.
Citește și: România, victorie lejeră şi în Grecia, în preliminariile Campionatului European
Partida de duminică seară va fi arbitrată de o brigadă din Estonia, cu Kristo Tohver la centru.El va fi ajutat de Silver Koiv şi Sten Klaasen. Rezervă va fi Juri Frischer .În Camera VAR se vor afla doi germani: Pascal Müller şi Harm Osmers.
După remiza de joi seară cu Belarus, scor 0-0, România rămâne pe locul 2 în grupă. Kosovo a învins Andorra cu 3-0, iar partida Israel – Elveția nu s-a disputat și a fost reprogramată pentru ziua de 15 noiembrie.
0 Comentarii