Rezultate semnificative pentru sportivii de la CSM Pitești la Cupa Bacăului la Înot

de | 28.11.2022 17:07 | Actualitate, Home, Sport

În acest week-end a avut loc Cupa Bacăului la Înot, competiție la care au participat 22 de cluburi reprezentate de 330 de sportivi. Demn de remarcat că la această întrecere au participat și două cluburi din Ucraina, care au fost invitate la această competiție.

Pregățiți de antrenorii Ciobanu Nicolae Viorel, Driga Adriana și Chiriac Bogdan, sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate importante, Astfel, Driga Lisa (9 ani) a ocupat locul 3 la proba 50 m bras, Sârbu Andrei (11 ani) s-a clasat pe prima poziție la proba 200 m liber, Mahalu Matteo (11 ani) a terminat pe locul 2 proba 200 m liber, Duminică Cosmin (10 ani), locul 3 în proba 200 m liber, Radu Raluca (10 ani), locul I în proba 200 m liber, Bărbuță Claudiu (14 ani) cadeți, locul 3 în proba 200 m liber și locul 3 în proba 100 m fluture și Matei Nicoleta (12 ani), locul 2 în proba 100 m fluture.

De asemenea, în ziua a doua de concurs rezultate notabile au obținut Bărbuță Claudiu (14 ani), locul 2 în proba 200 m mixt, locul 3 în proba 100 m spate și locul 2 în proba 100 m liber, Duminică Cosmin (10 ani), locul 3 în proba 200 m mixt, locul 3 în proba 50 m fluture și locul 3 în proba 50 m spate, Radu Raluca (10 ani), locul 2 în proba 50 m spate și Sârbu Andrei (11 ani), locul 3 în proba 200 m mixt și locul 2 în proba 50 m fluture.