Rezultate excelente la box pentru elevii pregătiţi de Ioniţă Mărăşescu

de | 3.10.2019 13:13 | Sport

Adrian Preda și Alexandru Ungureanu au câștigat centurile de aur la categoria 57 kg și 63 kg ale turneului internațional Centura de aur, Memorialul “Dorin Filip”.
Turneul s-a desfășurat în perioada 27-28 septembrie 2019 în orașul Rovinari. Au participat la această competiție loturile naționale ale Ucrainei, Republicii Moldova, Ungariei, Scoției, României și pugiliști de la mai multe cluburile din țară. De asemenea, sportivii Antonio Neblea și Popescu Valentin au obținut locul doi la acest puternic turneu pugilistic, la categoria 70 kg și, respectiv, 40 kg. De remarcat este și faptul că elevii pregătiți la CSM Pitești de Ioniță Mărășescu la gala de box ”Cupa Argeşului”, competiție desfășurată în data de 27 septembrie 2019 la Sala Sporturilor din Pitești, au câștigat trofeele ”Cupa Argeşului”. Este vorba despre Savu Antonios și Neblea Antonio.