Sâmbătă, 23 iunie, a avut loc cea de-a V-a ediţie a Topoloveni Summer Tour, unul dintre cele mai îndrăgite concursuri de Mountainbike din România. Au fost înscrişi 510 ciclişti la start. Iar în cele din urmă, numărul acestora a ajuns la nu mai puţin de 650, un nou record de participanţi la Topoloveni Summer Tour. Un lucru important de menţionat este faptul că jumătate dintre participanţi au fost din afara judeţului.
Organizatorii ireproşabili ai Topoloveni Summer Tour au fost Consiliul Local şi Primăria Topoloveni şi Riders Club, prin Răzvan Jugănaru, ajutat de Andrei Cristian Grigore şi George Şerban. Competiția ,,Topoloveni Summer Tour” adună, an de an, sute de cicliști, amatori și profesioniști din toată țara, într-un eveniment devenit brand al Argeșului.
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii