Prezent la conferinţa de presă a Consiliului Judeţean Argeş, directorul ADR Sud-Muntenia, Liviu Muşat, a precizat că în momentul de faţă există două proiecte importante pentru judeţul Argeş care figurează ca proiecte cu risc de a nu se finaliza la termen, este vorba de proiectul de la Molivişu şi proiectul de reabilitare al parcului Kreţulescu din Câmpulung.
„Aceste proiecte ne crează emoţii, atât dumneavoastră ca principali beneficiari, cât şi nouă ca gestionari. În acest moment, proiectul Kreţulescu are un stadiu fizic de execuţie de 23%, dintr-un total de circa 45 de milioane de lei fiind autorizate până acum la plată 5,5 milioane de lei. În ceea ce priveşte proiectul de la Molivişu, dintr-un total de circa 55 de milioane de lei, avem autorizate până în momentul de faţă la plată doar 1,2 milioane de lei. Chiar ieri am avut o vizită de monitorizare la acel proiect şi am înţeles că activităţile nu se desfăşurau… poate erau într-o pauză atunci când au fost colegii mei, că nu erau acolo. Nu vreau să fiu cinic şi sper să-şi rezolve problemele. Nerealizarea proiectului nu ar aduce niciun motiv de satisfacţie nici pentru noi, ADR Sud Muntenia, din contră, va fi o sumă mare de bani pe care o vom da înapoi Comisiei Europene”, a declarat Liviu Muşat, preşedintele ADR Sud-Muntenia.
Ionuţ BURCEA
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/01/18/doliu-300x200.jpg)
A murit mama lui Dan Diaconescu. „Ce facem, mamă, fără rădăcină noi?”
Dan Diaconescu, fost patron al OTV, a anunțat, vineri, decesul mamei sale, Măru Diaconescu....
0 Comentarii