Foştii jucători ai Stelei care au câştigat Cupa Campionilor Europeni în 1986 au sărbătorit săptămâna trecută la Cheile Grădiştei, Fundata împlinirea a 29 de ani de la cucerirea trofeului şi au organizat patru meciuri demonstrative cu scopul strângerii de fonduri pentru ajutorarea fiicei lui Iosif Rotariu, Kasandra. În cadrul evenimentului pentru sărbătorirea a 29 de ani de la cucerirea Cupei Campionilor Europeni de la Sevilla, unde de patru ani se organizează această reuniune, au avut loc într-o sală polivalentă mai multe meciuri, dar şi o mică petrecere la care au fost prezenţi atât membrii echipei Steaua din 1986, cât şi generaţia lui Iosif Rotariu, dar şi alţi foşti fotbalişti. Demn de reţinut că printre participanţi s-au aflat şi argeşenii Ilie Bărbulescu, Marin Radu II (foto), Aurel Ancuţa şi Constantin Pistol. „A devenit deja o tradiţiei să sărbătorim la Cheile Grădiştei performanţa din 1986 şi nu aveam cum să lipsesc de la un aşa eveniment. Totul a fost excelent!”, ne-a declarat Ilie Bărbulescu, fosta glorie a Stelei şi FC Argeş.
M. Ionel
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii