Puștii de la FC Argeș au câștigat Cupa Stelele Viitorului

de | 5.09.2022 15:00 | Actualitate, Home, Sport

Săptămâna trecută, Capitala a găzduit o nouă ediție a turneului Cupa Stelele Viitorului, competiție la care au participat mai multe cluburi din țară. FC Argeș a fost reprezentat de grupa 2009, pregătită de antrenorul Adrian Mălușanu.
Juniorii alb-violeți au câștigat locul I la această categorie de vârstă. Ei au câștigat la scor cele patru meciuri pe care le-au disputat, marcând 24 de goluri și primind doar 2. În urma evoluției foarte bune, piteșteanul Vlad Șuica a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului.
Iată rezultatele: FC Argeș – Școala de Fotbal Dan Chilom 6-0; FC Argeș – Centrul German 7-0; Semifinale: FC Argeș – Academia Germană 4-1; Finală: FC Argeș – Young Steaua Alexandria 7-1.

FC Argeș, grupa 2009: Zeron Ionescu, Albert Teodorescu, Gabriel Cristescu, Bogdan Hera, Mario Turcu, Marco Mituică, Sebastian Lungan, Vlad Șuică, Patrick Murineanu, Eduard Tudoran, Alexandru Voiculescu, Alexandru Grosu, Ianis Dragomir, Radu Șerban, Răzvan Petre, Andrei Dinu, Ovidiu Barbu, Rareș Stoica, Denis Pițigoi. Antrenor: Adrian Mălușanu.