Având în vedere editorialul publicat în ziarul dumneavoastră din data de 8 mai 2013, aducem următoarele precizări:
– organizatorul principal al concertului pascal „Hristos a Înviat!” este Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Departamentul Economic, condus de Părintele Consilier Eparhial Caliopie Ichim, așa cum s-a arătat și în cuvântul de felicitare adresat de ÎnaltPreasfințitul Părinte Calinic celor prezenți;
– numărul participanților la eveniment a fost mai mare de o mie, deoarece numărul total al locurilor pe scaune puse la dispoziție a fost peste 900. La finalul spectacolului, aproape 200 de persoane se aflau în picioare;
– participarea la acest spectacol s-a făcut benevol, invitați fiind toți cei iubitori de muzică bună, nimeni nefiind obligat să participe.
Am făcut aceste precizări pentru o corectă informare a cititorilor ziarului dumneavoastră.
Hristos a Înviat!
Protopop Ciprian Vuţan
Patru țări europene nu acceptă cartea de identitate românească. Unde este obligatoriu pașaportul în 2026
Planurile de vacanță în afara țării sunt mai simple pentru tot mai mulți români, însă regulile...



0 Comentarii