Web Analytics
scris joi, 16.05.2013

Punct de vedere formulat de Protoieria Piteşti

Având în vedere editorialul publicat în ziarul dumneavoastră din data de 8 mai 2013, aducem următoarele precizări:
– organizatorul principal al concertului pascal „Hristos a Înviat!” este Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Departamentul Economic, condus de Părintele Consilier Eparhial Caliopie Ichim, așa cum s-a arătat și în cuvântul de felicitare adresat de ÎnaltPreasfințitul Părinte Calinic celor prezenți;
– numărul participanților la eveniment a fost mai mare de o mie, deoarece numărul total al locurilor pe scaune puse la dispoziție a fost peste 900. La finalul spectacolului, aproape 200 de persoane se aflau în picioare;
– participarea la acest spectacol s-a făcut benevol, invitați fiind toți cei iubitori de muzică bună, nimeni nefiind obligat să participe.
Am făcut aceste precizări pentru o corectă informare a cititorilor ziarului dumneavoastră.
Hristos a Înviat!
Protopop Ciprian Vuţan

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...