Web Analytics
scris vineri, 12.08.2022

Probleme cu asigurarea gărzilor la Spitalul Câmpulung

Lipsa de personal face ca la Spitalul Municipal Câmpulung să nu poată fi asigurate gărzile în toate zilele, 24 de ore din 24. Managerul Nicolae Alexe a precizat că situația nu este una nouă și că se caută soluții pentru a fi angajat personalul necesar. Până atunci însă, o parte dintre pacienți vor fi transportați direct la unitățile spitalicești din Pitești. În acest scop, s-a comunicat Serviciului de Ambulanță Argeș faptul că, din cauza deficitului de medici la secții precum Obstetrică-Ginecologie și Pediatrie, dar și la Primiri Urgențe, în unele zile din această lună nu se poate asigura continuitatea asistenței medicale prin linie de gardă, așa că solicitările trebuie direcționate către alte unități medicale din județ.
C.I.B.

Citește și Spitalul Câmpulung caută 18 medici

Citește și Furnizorul de apă de la Câmpulung trece la debranşări

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...