Web Analytics
scris duminică, 09.07.2023

Prins la Mioveni conducând agresiv! Ce i-a făcut Poliţia

Da, astfel de fapte sunt din ce în ce mai dese, protagoniştii fiind tinerii teribilişti, băieţi de bani gata, cărora nu li s-a uscat bine nici semnătura la primirea permisului auto!

Citeşte şi: Dosar penal pentru un șofer care a condus beat pe străzile din Argeș

Polițiștii din Mioveni au depistat, pe 7 iulie, un tânăr în vârstă de 21 de ani, din oraşul constructorului de automobile, care conducea agresiv maşina pe un drum public. Cum? Prin patinarea excesivă, în gol, a roților la plecarea de pe loc, potrivit Biroului de presă al IPJ Argeş.

Aţi mai văzut şi aţi mai auzit, probabil, despre aşa ceva, dar nu ştiaţi că o astfel de faptă se sancţionează!

Ei bine, ca urmare a abaterii constatate la Mioveni, cel în cauză a fost sancționat contravențional cu amendă, conform OUG 195/2002, iar permisul auto i-a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce timp de 30 de zile.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...