Primarul oraşului Mioveni, Ion Georgescu, a emis marţi, 16 decembrie, o dispoziție prin care declară doliu la nivelul orașul Mioveni,în zilele de 17 şi 18 decembrie a.c,în memoria căpitanului comandor Ginel Claudiu Crăcănel, decedat în teribilul accident al elicopterului SMURD la Constanța.
Vă reamintim că acesta a fost făcut Cetăţean de Onoare al oraşului Mioveni, în data 29 noiembrie a.c.
Potrivit dispoziției primarului, în zilele de 17 şi 18 decembrie 2014 drapelul naţional va fi arborat în bernă cu panglică neagră de doliu, pe clădirile tuturor instituţiilor publice de pe raza oraşului Mioveni.
De asemenea, prin aceeași dispoziție, în zilele de 17 şi 18 decembrie se interzice desfășurarea manifestărilor publice pe domeniul public.
M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii