Joi 30 noiembrie, într-o ședință a Biroului Executiv al PSD Albota, s-a aprobat transferul lui Armand Chiriloiu, membru al acestei organizații la cea a municipiului Pitești. Primarul Ion Dumitru, lider social democrat în comunitatea pe care o conduce ne-a confirmat acest lucru dar nu a dat prea multe detalii ci ne-a oferit un răspuns diplomatic: „A făcut o cerere și nu puteam să îl refuz. Joi am avut Birou Executiv și am aprobat transferul. Motivul este că, deși era membru al organizației noastre nu își avea domiciliul aici. Pentru același motiv am aprobat și transferul președintei organizației de femei de la Albota, care a divorțat și s-a mutat și ea la Pitești.” Acesta a fost declarația președintelui PSD Albota, Ion Dumitru, foarte corectă, de altfel, din punct de vedere politic, acesta nedorind să facă vreun comentariu pe marginea subiectului. Noi am aflat însă că, în ceea ce îl privește pe directorul Direcției Silvice Argeș, Armand Chiriloiu, lucrurile sunt un pic mai nuanțate în condițiile apropierii sale de tabăra lui Ponta. Asta, dar și valurile pe care au început să le facă angajații și foștii angajați au ajuns până la București și este pe punctul de a se transforma într-un tsunami. În aceste condiții, impresia este că directorul peste pădurile Argeșului a devenit indezirabil până și pentru organizația de la Albota. Iar explicația cu mutatul la organizația de la Pitești pe motiv de domiciliu nu stă în picioare pentru simplul motiv că Aleea Pădurii, strada pe care locuiește șeful Direcției Silvice Argeș, ține de… comuna Moșoaia.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii