În seara de joi, 28 martie, la Gala Excelenței 2024, manifestare organizată de Consiliul Județean Argeș la Teatrul „Al. Davila” din Pitești, primarul Cristian Gentea a fost onorat cu un important premiu.
Citește și: A început Gala Excelenței, la Teatrul din Pitești
Pentru realizările sale notabile, edilul-șef al Piteștiului a primit Trofeul de Excelență în Administrație, la această secțiune fiind nominalizat alături de primarul comunei Albota, Ion Dumitru, președinte al Asociației Comunelor din România, filiala Argeș.

Trofeul de Excelență a fost înmânat de Liviu-Gabriel Mușat, directorul ADR Sud-Muntenia, lui Lucrețiu Tudor, city-managerul Piteștiului, care l-a scuzat pe primarul Gentea că nu a putut veni din cauza unor probleme de sănătate, dar care a transmis felicitările edilului-șef pentru organizatorii acestei manifestări și pentru toți participanții.
0 Comentarii