Elevii şcolilor din Mioveni au primit şi pentru anul şcolar 2013-2014, bursele de merit, de studiu şi de ajutor social oferite de Primărie. În anul şcolar 2013-2014, au fost acordate 1502 burse şcolare şi sociale, în valoare de 276.862 lei.
De asemenea, în anul şcolar 2012-2013, au fost acordate 1508 burse şcolare şi sociale, în valoare de 280.420 lei.
„Facem eforturi pentru susţinerea educaţiei şi am observat că această politică de sprijinire a actului educaţional este eficientă și se reflectă în note mai bune. Am constatat reacţii pozitive din partea elevilor şi părinţilor, ei bucurându-se în egală măsură de decizia administraţiei locale de a-i sprijini financiar”, a declarat primarul Mioveniului, Ion Georgescu. M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii