Web Analytics
scris vineri, 10.02.2023

Primăria Câmpulung, o primă victorie împotriva Prefecturii

Tribunalul Argeș a dat astăzi câștig de cauză Câmpulungului în litigiul cu Prefectura privitor la lucrările de pe Bulevardul ”Pardon”! În primă instanță, așadar, acțiunea în contencios administrativ declanșată de Instituția Prefectului nu a fost admisă de instanță. Procesul inițiat anul trecut după un control al Inspectoratului de Stat în Construcții asupra documentației necesară lucrărilor de reabilitare a Bulevardului ””Pardon” va continua cu faza recursului.

Citește și: Lasconi face muscelenii brașoveni

La aflarea deciziei instanței, primărița Câmpulungului a răbufnit. ”Oprește-te, perianu! Bulevardul Pardon nu e al tău, nici al peneliștilor și pesediștilor! Este al câmpulungenilor! Ține minte! Atunci când o să ți se facă vânt din fotoliul de prefect, nimeni nu o să mai știe de tine! Tu și cu toți peneliștii o să plătiți pentru tot răul făcut Câmpulungului! Oprește-te, perianu! Știu că vrei să faci recurs ca să lungești boala, să blochezi în continuare bulevardul. Oprește-te!”, a comentat Elena Lasconi, notând numele prefectului doar cu litere mici.

CIB

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...