Duminică, 17 februarie s-a desfășurat cea de-a patra ediție a Cupei Masters, la care au participat și 14 înotători de la CS Dacia Mioveni 2012, pregătiţi de antrenorii Viorel Ciobanu și Andreea Andrei. Competiția s-a desfășurat la Bazinul Olimpic de Înot din Pitești, iar rezultatele sportivilor din Mioveni au fost următoarele.
La proba 6×30 de minute, echipa formată din Rareș Voican, Alexandru Șipoteanu, Andrei Duțulescu, Andra Mitu, Alessia Gubavu, Adrian Nae și Raisa Nae (rezervă) a câștigat primul loc, iar echipa formată din Safcencu Delia, Dragomir Alexandra, Pătrașcu Raisa, Mirea Rareș, Tudorescu Afroditi și Vasile Eric a câștigat locul al treilea. La proba 6×50 sprint, echipa formată din Rareș Voican, Alexandru Șipoteanu, Andrei Duțulescu, Andra Mitu, Alessia Gubavu și Nae Adrian a ocupat locul al doilea. Conducerea clubului îi felicită pentru aceste rezultate.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii