Pe lângă cele 70 de autobuze noi ce vor veni din Polonia începând din această primăvară, Primăria Piteşti vrea să mai achiziţioneze încă 40 de autobuze. De această dată, e vorba de autobuze electrice, care vor circula pe principalele artere din Piteşti. „Dorim să luăm40 de autobuze în completarea celor 70 care oricum nu ne ajung. Manuel Rotaru (n.red. directorul Publitrans) a mers la Călăraşi pentru a obţine fonduri europene pentru acest proiect”, a spus vicele Ionică. Aceste autobuze sunt un fel de tramvaie moderne, care nu mai au nevoie de stâlpi şi fire pentru alimentare, fiind încărcate în staţii speciale, în cursul nopţii.
Ionuţ BURCEA
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii