Web Analytics
scris joi, 19.01.2023

Pitești. Un tânăr a dat cu cuțitul și a ajuns după gratii!

La cumpăna dintre ani, în noaptea de 31 decembrie spre 1 ianuarie, un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Leordeni, l-a lovit și l-a înțepat cu un cuțit pe un bărbat, de 41 de ani, provocând prin faptele sale indignare și teamă în rândul persoanelor care au asistat la eveniment.

Citește și: Înșelăciune în Argeș. A vândut pe net 2,5 tone de pește care nu există!

Pe 18 ianuarie, după administrarea probatoriului, tânărul agresor a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat în fața Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

El este acuzat de săvârșirea infracțiunilor de loviri sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice – după cum ne informează Biroul de presă al IPJ Argeș, care precizează că în acest dosar cercetările au fost efectuate de polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 3 Pitești.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...