Web Analytics
scris joi, 03.04.2025

Pitești. Ultima zi de muncă a lui Valerică Nicolae, șeful Poliției Locale

A venit vremea ca Valerică Nicolae, șeful Poliției Locale Pitești, să iasă la pensie. Joi, 3 aprilie, a fost ultima zi a sa de muncă în această instituție, iar vineri, 4 aprilie, de ziua sa (65 de ani), va fi prima zi de pensionar.

Citește și: Valerică Nicolae, șeful Poliției Locale Pitești, e denunțătorul primarului din Mioveni

Prin urmare, postul de director general al Poliției Locale, instituție subordonată Primăriei Pitești, devine vacant, urmând a fi scos, probabil, la concurs.

Așa cum v-am informat, favorit să preia acest post este recent pensionatul comisar-șef Gabriel Gherghe, în vârstă de 49 de ani, fost inspector general adjunct al IPJ Argeș, prezentat de edilul-șef Cristian Gentea, în luna februarie, la preluarea funcției de director general adjunct al Poliției Locale Pitești.

Așa cum am promis, facem pași concreți în reorganizarea Poliției Locale, pentru îmbunătățirea serviciilor oferite cetățenilor. Îi dorim mult succes și rezultate pe măsura așteptărilor noastre!” – spunea atunci, la instalarea d-lui Gherghe în noua sa funcție, edilul-șef al Piteștiului.

Când va fi instalat Gabriel Gherghe la cârma acestei instituții? „Vom vedea. Nu știu nimic oficial. Nu s-a anunțat” – ne-a spus, joi, la prânz, Bogdan Aristănțoiu, purtător de cuvânt al Poliției Locale Pitești.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...