Potrivit informațiilor oficiale elaborate de DSP Argeș, joi, 15 aprilie, incidența cazurilor este în momentul de față de 3,84/1.000 de locuitori. Dacă rata de infectare nu o să mai crească și daca municipiul nu va depăși pragul de 4/1.000, din 23 aprilie, restricțiile din zilele de vineri, sâmbătă și duminică, vor fi ridicate. Magazinele nu se vor mai inchide la ora 18, iar circulația va fi permisă până la ora 22.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii