Web Analytics
scris sâmbătă, 25.02.2023

Pitești. Nouă bolnavi Covid internați la „Județean”. Mai grav e la Psihiatrie!

Cu câteva zile înainte de debutul primăverii din punct de vedere calendaristic, numărul îmbolnăvirilor Covid nu mai constituie un motiv de îngrijorare, dată fiind incidența redusă a acestei boli. La Spitalul Județean de Urgență din Pitești, vineri, 24 februarie, se aflau nouă pacienți confirmați cu virusul SARS-CoV-2. Alte trei persoane erau suspecte de infectare (prezentau simptome) și așteptau la Pneumologie rezultatele testelor.

Citeşte şi: Accident la Pitești. O tânără a făcut atac de panică

Cristina Mihaela Cazacu, purtător de cuvânt al unității medicale, ne-a precizat că toți cei infectați sunt tratați la etajul al VIII-lea al spitalului, acolo unde este creat un sector special. Iar la ATI, tot vineri, nu era niciun bolnav Covid.

Mai grav pare a fi însă în alt sector. În aceeași zi, vineri, la ora prânzului, la Psihiatria S.J. Argeș se aflau internate 31 de persoane.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...