Web Analytics
scris marți, 11.07.2023

Pitești. Investitorul de la Galeria „Leroy Merlin” va moderniza, pe banii lui, și zona de acces la mall

Marți, 11 iulie, a fost semnat un protocol de colaborare prin care municipiul Pitești va beneficia, pe cheltuiala investitorului care construiește Galeria „Leroy Merlin” și magazinul Bricolaj, de modernizarea zonei pe unde se face accesul în shopping mall – Bulevardul Nicolae Bălcescu 180A-180B (fosta „Argeșana”).

Citește și: Anunț privind reducerea cu 2 ani a vârstei de pensionare pentru argeșenii din zona Pitești

Potrivit unui comuincat al Primăriei Pitești, investitorii s-au angajat să amenajeze pe terenul public atât accesul rutier cu sens giratoriu, indicatoare, marcaje rutiere, cât și spații carosabile, pietonale, trotuare și spații verzi aferente accesului, precum și zonei din fața centrului comercial.

Investitorii vor devia, pe cheltuiala lor, și rețelele de utilități afectate de lucrări.

Totodată, va fi modernizat și vechiul loc de joacă (de 230 mp) de pe bulevardul Nicolae Bălcescu, între blocurile S2 și S5.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...