Intervenție de urgență în cazul unui bebeluș născut prematur cu probleme respiratorii. Este vorba despre o fetiță născută în această dimineață, în jurul orei 7:20, la Spitalul Judeţean de Urgență Piteşti.
Din cauza problemelor grave de sănătate, medicii argeșeni au luat decizia să o transfere la Spitalul Universitar de Urgență din Capitală. Astfel, a fost solicitat un elicopter SMURD. Vom reveni cu detalii!
Citește și: ACUM! Accident cu două autoturisme la Vedea! Două persoane sunt rănite
Foto: arhivă
0 Comentarii