Instituția Prefectului Argeș informează că polițiștii continuă să acționeze integrat, împreună cu celelalte structuri cu atribuții în domeniul ordinii și siguranței publice, pentru prevenirea și combaterea răspândirii COVID -19.
În ultimele 24 de ore au fost verificate 1.477 de persoane cu privire la respectarea măsurilor de izolare sau carantină.
A fost aplicată o sancțiune contravențională, în valoare de 2.000 de lei, pentru o persoană care nu a respectat măsura izolării. Este vorba despre un bărbat de 26 de ani, dintr-o comună din Argeș, care a părăsit adresa la care figura în izolare.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii